Marketing Sieciowy w Oparciu o Taki Produkt, Który TY Wybierasz

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Produkt w marketingu sieciowym jest z całą pewnością bardzo ważny.

Czy najważniejszy?

Dla wielu osób tak właśnie jest, ponieważ nie trudno zauważyć, że wiele osób podchodzi do promocji współpracy w tym biznesie przez pryzmat produktu, który istnieje w ramach współpracy z firmą, z którą współpracują.

Gdyby jednak faktycznie od samego produktu zależało powodzenie, mielibyśmy do czynienia z sytuacją, gdzie w jednych biznesach MLM wszyscy odnosiliby świetne wyniki a w innych tych wyników nie byłoby wcale.

Produkt więc nie jest najważniejszy ale nasze nastawienie do niego jest już o wiele bardziej istotne niż to jakie są jego cechy i właściwości.

Mówię w tym momencie o czymś, co można nazwać…

…bycie produktem produktu.

Promocja czegokolwiek zawsze jest łatwiejsza, kiedy promujemy coś, w co sami wierzymy a najlepiej, o czym sami wiemy, że jest to wartościowa oferta.

Nie ma więc znaczenia, czy mówimy teraz o środkach czystości, suplementach diety, wakacjach, usługach finansowych czy o jakichkolwiek jeszcze innych produktach w ramach marketingu sieciowego.

Pierwszorzędne znaczenie ma to, czy my sami korzystamy z tych produktów czy też nie. I jeśli korzystamy, to czy naprawdę jesteśmy z nich zadowoleni.

Jeśli z kolei sami nie korzystamy z tych produktów, to promocja ich nie tylko nie ma sensu ale po prostu nieetyczna.

„Laluga”

Takie określenie usłyszałem kiedyś i dotyczyło ono pewnej wypowiedzi człowieka, który zbudował spore organizacje w marketingu sieciowym. Człowiek ten powiedział, że dla niego nie jest tak ważne co jest produktem w jego biznesie bo może to być „laluga” („nazwa” użyta celowo, ponieważ dotyczy czegoś, co nie istnieje).

Innymi słowy i na podstawie tej wypowiedzi, można wyciągnąć wniosek, że istnieje przekonanie, że produkt w marketingu sieciowym nie ma znaczenia.

Powoduje to jednak często sytuację, w której ludzie kupują różne produkty, z których nie korzystają bo nie są one dla nich odpowiednie z różnych powodów a jedynym powodem tych zakupów jest możliwość zarabiania pieniędzy.

Nie mówię, że jest to złe i nie mówię, że jest to dobre.

Tak po prostu jest, że w wielu przypadkach ludzie konsumują lub tylko kupują (i magazynują) produkty w ramach marketingu sieciowego, których normalnie (poza tym biznesem) nie kupiliby.

Jak już napisałem, nie zakładam, że jest to dobre lub złe ale z całą pewnością…

…o wiele chętniej zajmujemy się czymś w co wierzymy.

Różnorodność ofert w ramach marketingu sieciowego jest bardzo bogata i dlatego z mojej perspektywy kierowanie się tylko pieniędzmi przy wyborze firmy MLM, z którą mielibyśmy współpracować może nie być do końca dobrym pomysłem (o tym dlaczego pieniądze nie są najlepszym powodem do podjęcia działania możesz dowiedzieć się tutaj).

W moim zrozumieniu więc dobrze jest podjąć współpracę w oparciu o taki produkt/usługę, z którego korzystalibyśmy nawet wtedy, kiedy nie byłoby to związane z możliwością zarabiania pieniędzy.

Dla jednych to może być temat związany z finansami…

Dla innych temat związany ze zdrowym stylem życia…

Dla jeszcze innych produkt może należeć do grupy nowej technologii…

Wybór należy ostatecznie zawsze do nas.

Owszem, jest on w pewnym sensie z góry ograniczony, ponieważ wybieramy spośród możliwości, które już istnieją na rynku ale – tak jak napisałem – różnorodność ofert, w ramach których działają firmy w marketingu sieciowym jest na tyle duża, że każdy kto chce zająć się tego typu biznesem powinien znaleźć coś dla siebie.

Jedyną lepszą możliwością może być taka gdzie to…

Ty wybierasz to, w oparciu o co chcesz budować biznes w marketingu sieciowym

Brzmi niedorzecznie?

A jeśli dodam, że każda osoba, którą zdecydowałbyś się zaprosić do takiego przedsięwzięcia, również wybiera produkt lub usługę, w oparciu o którą podejmuje z Tobą współpracę?

Nierealne?

To jeszcze nie wszystko, ponieważ…

…za udział w tym przedsięwzięciu nie płacisz Ty.

Zdaję sobie sprawę, że właśnie teraz, czytając te słowa, masz ochotę zamknąć tę stronę, ponieważ możesz uznać to jako kompletną głupotę lub próbę zainteresowania Ciebie czymś, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Zanim jednak wydasz swoją opinię, sprawdź tutaj na czym polega ta możliwość.

To, że napisałem, że:

  • Ty wybierasz produkt lub usługę, na podstawie której możesz rozwijać przedsięwzięcie w marketingu sieciowym
  • każda osoba, którą zdecydujesz się zaprosić do tego przedsięwzięcia ma ten sam wybór
  • to nie Ty płacisz za udział w tym przedsięwzięciu

jest prawdą.

Twoim produktem może być np. Twoje miesięczne zobowiązanie (np. rachunek za telefon lub rata spłaty pożyczki) albo zakup paliwa, jedzenia czy też wyjazd na wakacje.

Ty dokonujesz wyboru i w oparciu o Twój wybór możesz czerpać korzyści w ramach przedsięwzięcia w marketingu sieciowym.

Nie jest to więc chwyt marketingowy ale nie oznacza to również, że masz mi wierzyć na słowo bo nie w tym rzecz.

Dlatego właśnie najlepiej będzie, żebyś sprawdził szczegóły tej możliwości na tej stronie a dopiero później podjął decyzję czy jest to coś, z czego skorzystać czy też nie.

Wybór bowiem zawsze leży po Twojej stronie a jeśli masz wpływ na to w oparciu o co będziesz rozwijać przedsięwzięcie w marketingu sieciowym to jest to z całą pewnością powód, żeby przynajmniej poznać szczegóły tej możliwości.


Michał Kidziński

P.S. Kliknij Tutaj I Zobacz Jak Bez Ponoszenia Dodatkowych Kosztów Osiągać Korzyści Finansowe W Oparciu O Przedsięwzięcie W Marketingu Sieciowym…


1 Komentarz

Właściwy sposób rozwijania biznesu MLM | Prosument Club Blog · Czerwiec 26, 2016 o 8:08 am

[…] Marketing Sieciowy w Oparciu o Taki Produkt, Który TY Wybierasz […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *